Dziewuchy z Sosnowca dołączają do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem!

Dziewuchy z Sosnowca dołączają do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem (WKRW)!

Dziewuchy z Sosnowca piszą o sobie tak:

Strajki Kobiet, to wraz z nimi zaczęła się historia naszych Dziewuch z Sosnowca. Kilka obcych sobie rozgniewanych Dziewuch spotkało się, żeby wspólnie tygodniami zdzierać gardła i maszerować ulicami Sosnowca. W ciągu tych kilku pierwszych tygodni przekształciłyśmy się w nieformalną grupę, która walczy o Polskę przyjazną dla wszystkich. Obecnie aktywnie działamy na terenie naszego miasta organizując różne inicjatywy oraz wspieramy i współpracujemy z innymi organizacjami z Zagłębia i Śląska.  

Dowiedz się więcej o działaniach Dziewuch z Sosnowca.

Bardzo się cieszymy, że coraz więcej organizacji dołącza do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem, aby wspólnie walczyć o prawa kobiet i równouprawnienie, a w szczególności o prawa reprodukcyjne.

Wielką Koalicję za Równością i Wyborem tworzy 115 organizacji społecznych i grup nieformalnych działających na rzecz praw kobiet, legalnej aborcji i równości!

Pełna listę organizacji członkowskich Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem znajdziesz tutaj: https://www.wielkakoalicja.pl/organizacje-i-grupy-czlonkowskie/.

Chcecie dołączyć do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem?

Napiszcie do koordynatorki działań Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem do Aleksandry Magryty na adres: koalicja@federa.org.pl.

MAPA ORGANIZACJI WKRW
FANPAGE WKRW

WIELKA KOALICJA ZA RÓWNOŚCIĄ I WYBOREM

Nowolipie 13/15
00-150 warszawa

Aleksandra magryta

Koordynatorka wielkiej koalicji
za równością i wyborem
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego