Wielka Koalicja za Równością i Wyborem dołącza do akcji PROABORCYJNE PRAWO & SPRAWIEDLIWOŚĆ

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem przyłącza do akcji Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny PROABORCYJNE PRAWO & SPRAWIEDLIWOŚĆ.

Akcja “proaborcyjne prawo & sprawiedliwość”
Pod hasłem “proaborcyjne prawo & sprawiedliwość” rusza nowa akcja Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Jej celem jest uwrażliwienie opinii publicznej na potrzebę liberalizacji i dekryminalizacji aborcji. Te postulaty cieszą się coraz większym poparciem.

Jak ilustruje najnowszy sondaż Kantaru na zlecenie Federacji, aż 69% ankietowanych uważa, że państwo powinno umożliwić kobietom podejmowanie samodzielnych decyzji o tym, czy kontynuować ciążę czy ją przerwać. Szerokie poparcie dla dostępnej aborcji wzrosło do 40% dzięki Czarnemu Protestowi, i utrzymuje tendencję wzrostową od 2016 roku.

Hasztagi tej akcji to #proaborcyjnePiS #AborcjaLegalnaDostępnaDarmowa #WykreślićAborcjęzKodeksuKarnego #LekarzDoPacjentkiNieDoWięzienia

W ramach tej kampanii społecznej od 16 września do 2 października w 20 warszawskich lokalizacjach pojawią się citylighty “proaborcyjne prawo & sprawiedliwość” nagłaśniające manifest Federacji. Manifest można sygnować online.

Każda osoba, która opublikuje na Facebooku, Instagramie lub Twitterze swoje zdjęcie z citylightem, hasztagiem #AborcjaLegalnaDostępnaDarmowa i oznaczy @federapl, weźmie udział w konkursie (Regulamin konkursu). Do zdjęć możecie dołączyć Waszą własną opowieść, historię bliskiej Wam osoby. Lub po prostu napisać, co sądzicie o restrykcyjnych przepisach aborcyjnych. Czy prawo powinno tak bardzo ingerować w nasze prywatne życie? Czym dla Ciebie jest sprawiedliwość reprodukcyjna?

Jak dołączyć do #proaborcyjnePiS?
 Podpisz manifest  https://federa.org.pl/manifest
 Weź udział w konkursie  https://federa.org.pl/28092020

MAPA ORGANIZACJI WKRW
FANPAGE WKRW