Strajk Kobiet Włocławek, Strajk Kobiet Fordon i Strajk Kobiet Żnin dołączają do WKRW!

Trzy organizacje: Strajk Kobiet Włocławek, Strajk Kobiet Fordon i Strajk Kobiet Żnin dołączają do WKRW!
Poniżej przedstawiamy organizacje:

Strajk Kobiet Włocławek tak pisze o sobie: Jesteśmy nieformalną grupą “wkurzonych” włocławianek (w większości znamy się od lat licealnych ;)). Nasza grupa zawiązała się w trakcie protestów po pseudowyroku pod koniec 2020 roku. (W naszym mieście nie było do tamtego czasu żadnej grupy / organizacji feministycznej czy równościowej.) Popieramy postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, a obecnie skupiamy się na działaniach w obszarze praw kobiet, szczególnie praw reprodukcyjnych i na działaniach antyprzemocowych, a także na rzecz świeckiego państwa. W czasie tych ponad 2 lat działania we Włocławku stałyśmy się feministycznym głosem w mieście, często współdziałamy z radnymi z partii opozycyjnych, nasze działania są nagłaśniane przez lokalne media. Jesteśmy też zsieciowane z osobami ze Strajku z całej Polski, szczególnie z osobami z województwa kujawsko – pomorskiego. W najbliższej (i dalszej) przyszłości planujemy kolejne działania, dlatego uważamy, że warto zrzeszać się z innymi feministycznymi organizacjami, które od lat nas inspirowały.
Link do fanpage’a.

Strajk Kobiet Fordon (dzielnica w Bydgoszczy – współpracuje z organizacjami z Torunia, Żnina, ze Stanem Równości (organizacja we WKRWie) i z KOD Bydgoszcz.
Link do fanpage’a.

Strajk Kobiet Żnin pisze o sobie tak: Strajk kobiet Żnin działa od 2020 roku, organizowałyśmy w Żninie duże strajki a później mniejsze (dlatego że ze względu na naciski policji dużo osób zrezygnowało z uczestnictwa) nie jest nam łatwo w naszym pisowsko- kościelnym Żninie, ale działamy i się nie poddajemy.
Pomogłyśmy w wyjeździe jednej dziewczynie do Holandii na aborcję. Była w 21 tygodniu ciąży i miała Covid, dlatego komunikacja publiczna odpadała.
Aktywnie bierzemy udział w akcji pomocy Ukrainie.
Przywoziliśmy lokowaliśmy ogarniałyśmy pracę i do tej pory prowadzimy punkt pomocy.
Jesteśmy również zaangażowanie w kampanię pt. WKŁADKA NA NFZ.
W ostatnim czasie zorganizowałyśmy Tour de Konstytucja w Żninie na którym było stoisko praw kobiet.

Wielką Koalicję za Równością i Wyborem tworzy 127 organizacji społecznych i grup nieformalnych działających na rzecz praw kobiet, legalnej aborcji i równości!

Pełna listę organizacji członkowskich Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem znajdziesz tutaj: https://www.wielkakoalicja.pl/organizacje-i-grupy-czlonkowskie/.

Chcecie dołączyć do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem?

Napiszcie do koordynatorki działań Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem do Aleksandry Magryty na adres: amagryta@federa.org.pl.

MAPA ORGANIZACJI WKRW
FANPAGE WKRW

WIELKA KOALICJA ZA RÓWNOŚCIĄ I WYBOREM

Nowolipie 13/15
00-150 warszawa

Aleksandra magryta

Koordynatorka wielkiej koalicji
za równością i wyborem
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego