Dziewuchy Londyn dołączają do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem!

Dziewuchy Londyn zasilą działania Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem (WKRW)! Cieszymy się bardzo, że Wielka Koalicja za Równością i Wyborem ma koalicjantki również za granicami Polski!

Kilka słów o Dziewuchach Londyn:

  • Dziewuchy Londyn

Dziewuchy Londyn to grupa polskich działaczek powstała w kwietniu 2016 w reakcji na proponowany projekt ustawy całkowicie zabraniający aborcji w Polsce.

Dziewuchy Londyn są szczególnie zaangażowane w szerzenie międzynarodowej świadomości na temat polskiego prawa aborcyjnego oraz praw reprodukcyjnych kobiet w Polsce. Biorą udział w panelach dyskusyjnych poświęconym tym zagadnieniom podczas Women of the World Festival na Southbank Centre, Festival of Choice w siedzibie Amnesty International oraz w brytyjskim parlamencie. Oprócz tego organizują  protesty uliczne i wspierają kampanie pro-choice z całego świata.   

Fanpage Dziewuchy Londyn: https://www.facebook.com/DziewuchyLDN/

Twitter: @DziewuchyLDN

Instagram: @dziewuchyldn

Bardzo się cieszymy, że coraz więcej organizacji dołącza do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem, aby wspólnie walczyć o prawa kobiet i równouprawnienie, a w szczególności o prawa reprodukcyjne.

Jest nas już 112 organizacji kobiecych i grup nieformalnych działających na rzecz praw kobiet i legalnej aborcji!

Pełna listę organizacji członkowskich Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem znajdziesz tutaj: https://www.wielkakoalicja.pl/organizacje-i-grupy-czlonkowskie/.

Chcecie dołączyć do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem?

Napisz do koordynatorki działań Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem do Aleksandry Magryty na adres: koalicja@federa.org.pl.