Konińska Rada Kobiet dołącza do WK_RW!

Konińska Rada Kobiet dołącza do WK_RW!
Oto jak piszą o sobie założycielki:

Jesteśmy nową, niedawno powołaną Radą. 20 czerwca 2023 r. odbyło się pierwsze inauguracyjne zebranie Rady, podczas której Prezydent Miasta Konina wręczył akty powołania do rady 11 koniniankom. Inicjatorkami powołania rady kobiet w Koninie były dwie kobiety, członkinie Konińskiego Kongresu Kobiet, społeczniczki, działające od wielu lat na rzecz kobiet, ale również mniejszości itp.
Kim jesteśmy? KRK to 11 kobiet różnych zawodów, w różnym wieku, które łączy wrażliwość i chęć działania.
Mamy za sobą 1 wydarzenie, którym był piknik dla kobiet, podczas którego rozmawiałyśmy z koniniankami o ich oczekiwaniach, problemach, ale i radościach, rozdałyśmy 60 ankiet, w których kobiety mogły anonimowo wskazać, opisać swoje problemy. Ponadto taka ankietę umieściłyśmy również online. Do tej pory wypełniło ją prawie 150 osób, widzimy tam, jak potrzebne są nasze działania wspierające kobiety np. podczas rozwodów, zgłaszana jest depresja, przemoc itd. Tym chcemy zająć się jak najszybciej. 

Obserwuj działania fundacji na facebooku.

Wielką Koalicję za Równością i Wyborem (WK_RW) tworzy 130 organizacji społecznych i grup nieformalnych działających na rzecz praw kobiet, legalnej aborcji i równości!

Pełna listę organizacji członkowskich Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem znajdziesz tutaj.

Chcecie dołączyć do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem?

Napiszcie do koordynatorki działań Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem do Aleksandry Magryty na adres: amagryta@federa.org.pl.

MAPA ORGANIZACJI WKRW
FANPAGE WKRW

WIELKA KOALICJA ZA RÓWNOŚCIĄ I WYBOREM

Nowolipie 13/15
00-150 warszawa

Aleksandra magryta

Koordynatorka wielkiej koalicji
za równością i wyborem
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego