Ogólnopolski Strajk Kobiet Lublin dołącza do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem!

Ogólnopolski Strajk Kobiet Lublin dołącza do WKRW!

OSK Lublin tak piszą o sobie:

Współdziałamy z innymi nieformalnymi grupami kobiecymi i aktywistkami w Lublinie. Poza organizowaniem protestów, udało się nam zainicjować petycję do władz miasta o dofinansowanie procedury in vitro – jest na ostatnim etapie zatwierdzania miejskiego programu. Udało się nam także doprowadzić do prawomocnego wyroku w sprawie pikiety Fundacji Pro-prawo do życia (baner antyaborcyjny). Chcemy wspierać się i wymieniać wzajemnie doświadczeniami z innymi grupami kobiecymi. 

Dowiedz się więcej o działaniach OSK Lublin i odwiedź ich fanpage na Facebook’u

Bardzo się cieszymy, że coraz więcej organizacji dołącza do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem, aby wspólnie walczyć o prawa kobiet i równouprawnienie, a w szczególności o prawa reprodukcyjne.

Tym samym jest nas już 100 aktywnych organizacji kobiecych i grup nieformalnych działających na rzecz praw kobiet, legalnej aborcji i równości!

Pełna listę organizacji członkowskich Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem znajdziesz tutaj: https://www.wielkakoalicja.pl/organizacje-i-grupy-czlonkowskie/.

Chcecie dołączyć do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem?

Napiszcie do koordynatorki działań Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem do Aleksandry Magryty na adres: koalicja@federa.org.pl.

Wyślij nam wiadomość!

MAPA ORGANIZACJI WKRW
FANPAGE WKRW