Polki solidarnie przystanek Freiburg dołączają do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem!

Polki Solidarnie·Przystanek Freiburg Polnische Frauen Solidarisch dołączają do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem (WKRW)!

„Polki Solidarnie · Przystanek Freiburg” – Polnische Frauen Solidarisch powstała jesienią 2020 roku w reakcji na wydarzenia w Polsce i zrzesza Polonię z Fryburga Bryzgowijskiego (Freiburg im Breisgau) i okolic – czyli Badenia-Würtembergia w Niemczech.

Z okazji nowego, poszerzonego wydania książki Agnieszki Graff: „Świat bez kobiet: płeć w polskim życiu publicznym” Polkom Solidarnie·Przystanek Freiburg udało się doprowadzić do publikacji przetłumaczonego na język niemiecki jednego z rozdziałów, który opatrzyły artykułem wstępnym prezentującym nasze motywacje i misję działania. Aktualnie prowadzą akcję rozprowadzania tłumaczenia wśród niemieckojęzycznych czytelniczek i czytelników.

Dowiedz się więcej o działaniach Polki Solidarnie.

Bardzo się cieszymy, że coraz więcej organizacji dołącza do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem, aby wspólnie walczyć o prawa kobiet i równouprawnienie, a w szczególności o prawa reprodukcyjne.

Wielką Koalicję za Równością i Wyborem tworzy 115 organizacji społecznych i grup nieformalnych działających na rzecz praw kobiet, legalnej aborcji i równości!

Pełna listę organizacji członkowskich Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem znajdziesz tutaj: https://www.wielkakoalicja.pl/organizacje-i-grupy-czlonkowskie/.

Chcecie dołączyć do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem?

Napiszcie do koordynatorki działań Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem do Aleksandry Magryty na adres: koalicja@federa.org.pl.

MAPA ORGANIZACJI WKRW
FANPAGE WKRW

WIELKA KOALICJA ZA RÓWNOŚCIĄ I WYBOREM

Nowolipie 13/15
00-150 warszawa

Aleksandra magryta

Koordynatorka wielkiej koalicji
za równością i wyborem
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego