Manifa Rzeszów i Tęczowy Tarnów  dołączają do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem!

Manifa Rzeszów i Tęczowy Tarnów dołączają do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem (WKRW)! Tym samym WKRW tworzy już ponad 100 organizacji społecznych i inicjatyw oddolnych działających na rzecz praw kobiet i w obszarze praw człowieka.

Manifę Rzeszów tworzą osoby, którym ważne i bliskie są działania na rzecz kobiet w stolicy Podkarpacia, ale także w całym regionie.

Piszą o sobie: „Tworzymy nieformalną grupę działaczy i działaczek społecznych ,mamy na celu propagowanie ideii feministycznych, prokobiecych a także socjalnych. Staramy się wpływać i zmieniać rzeczywistość w której przyszło nam żyć. Wspieramy kobiety w regionie poprzez organizowanie spotkań na temat aborcji farmakologicznej czy praw reprodukcyjnych. Jesteśmy także, gdy zamykane są porodówki w naszym regionie oraz na protestach pracowniczych pielęgniarek. Mamy za sobą 2 manify. Trzecia wyrusza w tym roku, 14 marca o godzinie 15.00. Tegoroczna manifa ma uczcić codzienne bohaterstwo kobiet zamieszkujących na Podkarpaciu, borykajacych się codziennie z samotnym rodzicielstwem, bezdomnością czy brakiem dostępu do aborcji i opieki ginekologicznej.”

Drugą organizacją, która do nas dołącza to Tęczowy Tarnów!
Tęczowy Tarnów tworzą trzy dziewczyny: Greta, Monika i Zuza. Decyzja o założeniu grupy była odpowiedzią na przyjęte przez powiat tarnowski uchwały anty-LGBT (rezolucja z 31.04.2019 i SKPR z listopada 2019).

Dziewczyny tak piszą o sobie: „Organizujemy spotkania dla lokalnej społeczności LGBT+ i staramy się edukować mieszkańców w tematach orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Oczywiście walka o prawa osób LGBT nierozerwalnie łączy się z feminizmem, więc na tym polu również planujemy być bardzo aktywne 😊”

Bardzo się cieszymy, że coraz więcej organizacji dołącza do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem, aby wspólnie walczyć o prawa kobiet!