Oświadczenie w sprawie skandalicznych słów kuratorki oświaty Barbary Nowak

Jako Wielka Koalicja za Równością i Wyborem (WKRW) zrzeszająca 117 organizacji społecznych działających na rzecz naszego społeczeństwa publikujemy oświadczenie na skandaliczne próby zniesławienia i oczernienia nas przez małopolską kuratorkę oświaty Barbarę Nowak.

“Jesteśmy oburzone manipulacjami małopolskiej kuratorki Barbary Nowak, która próbuje zniszczyć dobre imię organizacji społecznych działających na rzecz praw człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem praw kobiet i praw osób LGBTAI. 

Jak można uważać, że nasze organizacje, które wnoszą niebywały wkład w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, “realizują strategię destrukcji społecznych norm”? 

Codziennie wspieramy kobiety doświadczające przemocy, towarzyszymy nastolatkom w ich drodze dojrzewania. Nasze wsparcie kierujemy do rodzin, również tych mierzących się z niepłodnością. Stoimy ramię ramię ze społecznością LGBTAI. Sprzeciwiamy się naruszeniom praw człowieka, także tych wynikających z motywacji religijnej. 

Doskonale wiemy, z jakimi problemami stykają się dyskryminowane grupy społeczne i wiemy jakie działania podjąć, aby w Polsce nasze społeczeństwo czuło się bezpiecznie. Przypominam, że państwo polskie przyjmując konwencję stambulską zobowiązało się do współpracy z nami. I tego też oczekujemy. Współpracy z szacunkiem, bez oczerniania” – tłumaczy Aleksandra Magryta koordynatorka Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem.

Oczekujemy przeprosin za szkalowanie naszego dobrego imienia.

Domagamy się również pociągnięcia kuratorki Barbary Nowak do odpowiedzialności, a od Kuratorów Oświaty oczekujemy, że opowiedzą się po stronie uczniów i uczennic dając im szansę dorastać w demokratycznym państwie.

Pełna treść oświadczenia dostępna jest tutaj.

MAPA ORGANIZACJI WKRW
FANPAGE WKRW

WIELKA KOALICJA ZA RÓWNOŚCIĄ I WYBOREM

Nowolipie 13/15
00-150 warszawa

Aleksandra magryta

Koordynatorka wielkiej koalicji
za równością i wyborem
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego